Proslava blagdana sv Jeronima

Blagdan Svetog Jeronima obilježen je ovog četvrtka  u župi u Kaštel Gomilici, kao i u našoj udruzi koja nosi ima zaštitnika župe .Svečanu svetu misu u župnoj crkvi, kojoj je prethodila tradicionalna procesija u kojoj se kip svetog Jeronima nosi ulicama mjesta, predvodio je župnik Kaštel Gomilice don Carlos Taborda. Nakon misnog slavlja u povodu 18 godina rada udruge i 10 godina klape sv Jeronim održan je koncert na kojem su nastupila klapa sv Jeronim i gošće iz Podstarne klapa Kurjože.

Program koncerta, koji je vodila Marijana Vulas, započeo je projekcijom kratkog dokumentarnog filma o prvim danima od osnutka udruge Sveti Jeronim te njihovom humanitarnom i društvenom radu tijekom 18 godina i o nastanku klape Sveti Jeronim, koja je od jedne sekcije udruge.

Više o filmu možete pogledati na youtube kanalu udruge.

https://youtu.be/R5vy74ySkfM

Be the first to comment

Leave a Reply