Ansambl Antiphonus u intimi stare crkve sv. Jeronima

U sklopu 6. Glazbenih večeri kod sv. Jeronima koncert su izveli članovi ansambla Antiphonus. Riječ je o školovanim glazbenicima različitih profila koji su se isprepleli nakon dugog razdoblja pjevanja i muziciranja u raznim sastavima njegujući djela sa samih početaka europske glazbe sve do najsuvremenijih opusa domaćih i inozemnih glazbenika, grade repertoar širokog spektra.  

Madrigali, moteti, opere, pastorale, organumi, oratoriji, gregorijanika i svi mogući žanrovi luk su kojim Antiphonus, poput glazbenog Amora, odapinje strelice do srca publike. Sinoć su u intimi stare crkvice sv. Jeronima osvojili i srca kaštelanske publike. 

https://kastela.org/novosti/kultura/73321-ansambl-antiphonus-u-intimi-stare-crkve-sv-jeronima

 

Be the first to comment

Leave a Reply