Diana Grubišić Ćiković i Veronika Ćiković harfama upotpunile glazbene večeri kod Svetog Jeronima

Sinoć je na red došao drugi duo u sklopu 6. Glazbenih večeri kod Svetog Jeronima. U prekrasnom ambijentu ove barokne crkvice nastupile su majka i kćer, Diana Grubišić Ćiković i Veronika Ćiković.

Diana je proslavljena harfistica koja je 22 godine bila stalna članica orkestra Opere HNK-a Ivana pl. Zajca u Rijeci, nakon čega je 2002. godine  postala docentica na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Kćer Veronika jedna je od najperspektivnijih hrvatskih harfistica mlađe generacije.

U intimi baroknih zidova stare crkvice svetog Jeronima, ove dvije glazbenice postavile su svoje harfe koje  izgledom nalikuju anđeoskim krilima, a glazba koju su stvarale prebirući po žicama ovog anđeoskog instrumenta, savršeno se ispreplela s prostorom, dekoriranim obojenim zidovima i oslikanim stropom te očarala okupljenu publiku unutar i izvan zidova crkve.    

https://kastela.org/novosti/kultura/73187-diana-grubisic-cikovic-i-veronika-cikovic-harfama-upotpunile-glazbene-veceri-kod-svetog-jeronima

Be the first to comment

Leave a Reply