Koncert „Glazbeni salon 19.stoljeća“

Ovog ponedjeljka,14.kolovoza 2017.,održao se program pod nazivom „Glazbeni salon 19. stoljeća“ u organizaciji naše udruge uz pokroviteljstvo Grada Kaštela, Splitsko-dalmatinske županije i Turističke zajednice Kaštela.

Laura Vadjon, Antigoni Tsalla i Mislav Režić, zvucima starih glazbala violine, flaute i gitare, okupljenu publiku u staroj crkvi u Kaštel Gomilici, na trenutak su vratili u 19. stoljeće i raskošne salone bogatijih građanskih domova.

Na repertoaru su se tako našle skladbe „Trio br. 3 za flautu, violinu i gitaru“ Josepha Kreutzera, „Introdukcija i varijacije na Mozartovu temu op.. 9“ Fernanda Sora, „Trio op. 9 br 3 za flautu, violinu i gitaru“ Ferdinanda Carullia te „Uvertira iz opere La Gazza Ladra“ Gioacchina Rossinia.

Ovo je prvo društveno događanje u staroj gomiličkoj crkvi nakon njene obnove što je cijelom događanju dalo još jednu dodatnu notu i čar.