Sedmi festival Šalše i salse, Kaštela 2017

Tradicionalni Festival šalše i salse, što ga sedmu godinu za redom organizira Udruga za promicanje kvalitete života, kulturnih vrijednosti i baštine „Šušur“, održao se 3.rujna 2017. na Igrišću u Kaštel Štafiliću.

Festival spize i plesa ima i humanitarni karakter, jer je dio prihoda namijenjen kaštelanskom prihvatilištu za beskućnike koje je pod vodstvom i djelokrugom rada naše udruge. Shodno tome i ove godine zajedno s našim beskućnicima sudjelovali smo i na ovogodišnjem festivalu.

Uz degustaciju jela pripremljenih od poma, svi posjetitelji uživali su u bogatom zabavno – glazbenom progamu.Nakon mimohoda plesnih skupina od Kaštel Starog do Štafilića, uslijedio je nastupi plesnih klubova, trbušnih i latino plesačica, plesača salse te  splitskog Bravo banda.

Na kraju večeri najboljim kuharima i plesačima po ocjeni stručnog ocjenjivačkog žirija, dodijeljene su nagrade i festival je završen atraktivnim Fireshowom.